30 listopada br. zakończyły się prace konserwatorskie przy dziewięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wystawa prezentuje efekty prac konserwatorskich przeprowadzonych przy dziewięciu rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury (program „Wspieranie działań muzealnych”, zadanie: „Konserwacja nowożytnych rzeźb sakralnych ze zbiorów Muzeum KUL. Etap I – rzeźby ołtarzowe”). Czytaj dalej „Zakończenie prac konserwatorskich i prezentacja ich efektów na wystawie “Odzyskany blask. Barokowe rzeźby ołtarzowe ze zbiorów Muzeum KUL””