Marcin Ryczek HARMONY

Ryczek_Hiroshima

W procesie powstawania prac Marcina Ryczka najważniejsze jest dostrzeganie i oczekiwanie. Dostrzeganie to intensywna obserwacja rzeczywistości, wyszukiwanie w zwyczajnych z pozoru miejscach czegoś wyjątkowego, wzbudzającego zainteresowanie. Oczekiwanie natomiast to wypatrywanie momentu, w którym można uchwycić wyjątkowy klimat wybranego miejsca, chwili, w której wydarzy się coś, co będzie stanowić odzwierciedlenie wrażliwości autora. 

Fotografie mają charakter metaforyczny, wieloznaczny i uniwersalny, przez co pobudzają wyobraźnię, zachęcając widza do refleksji i własnych interpretacji.

Znalezione obrazy dla zapytania marcin ryczek

Fotografia „A Man Feeding Swans in the Snow” zdobyła nagrody w prestiżowych, międzynarodowych konkursach, znajduje się w renomowanych kolekcjach między innymi Bibliothèque Nationale de France w Paryżu i Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wpływowy amerykański portal „The Huffington Post” w 2013 roku uznał ją za jedną z pięciu najlepszych fotografii na świecie. W 2017 r. znalazła się na okładce książki „100 Great Street Photographs” autorstwa Davida Gibsona, co potwierdza jej niezwykłą popularność.

Prace Marcina Ryczka prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Japonii, USA, Niemczech, Chinach, Holandii, Rumunii, Indiach, Anglii, Austrii, Danii, Włoszech, Serbii, Tajwanie i Francji.  Znalazły się na łamach największych światowych magazynów, dzienników i serwisów internetowych, m.in. „The Guardian”, „The Telegraph”, „Der Spiegel”,”Yedioth Ahronoth”, „La Repubblica”, „Politiken”, „Athens Voice” oraz „National Geographic”. Jego fotografie chętnie wykorzystują w swoich publikacjach znani polscy reportażyści m.in. Wojciech Jagielski i Piotr Kłodkowski.

Marcin Ryczek rocznik 1982 – fotograf, z pochodzenia lublinianin, absolwent KUL, mieszka i pracuje w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *