Kolejna dotacja na konserwację rzeźb ze zbiorów Muzeum KUL

Miło nam poinformować, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznał dotację Muzeum KUL w ramach programu Wspieranie działań muzealnych, na zadanie „Konserwacja nowożytnych rzeźb sakralnych ze zbiorów Muzeum KUL. Etap III, ostatni – rzeźby ołtarzowe” (trzeci najwyżej oceniony wniosek).

Do tej pory, dzięki ministerialnym dotacjom z lat 2018-2019 (etap I i etap II) możliwa była konserwacja 14 rzeźb (łączna kwota dotacji wyniosła: 164 545 PLN). Kolejnych 8 figur zostało odrestaurowanych ze środków własnych KUL. Wytypowane w III etapie rzeźby ołtarzowe to ostatnie obiekty tego typu w zbiorach Muzeum KUL wymagające pilnej interwencji konserwatorskiej. Stan pozostałych figur nie budzi zastrzeżeń.