Pokaz barokowych rzeźb ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL

Już 13 grudnia br. o godzinie 15:00 w Muzeum KUL odbędzie się prezentacja pięciu nowożytnych rzeźb sakralnych z naszych zbiorów, odrestaurowanych w ramach drugiego etapu zadania, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat honorowy nad wystawą objął Jego Ekscelencja Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

Cztery rzeźby przypisywane są Janowi Eliaszowi Hoffmanowi (około 1690-1751) z lat 30. XVIII w., piąta jest przykładem XVII-wiecznej plastyki. Odrestaurowane rzeźby staną się ważnym elementem przyszłej stałej ekspozycji w Muzeum KUL, a ich wysoka wartość artystyczna pozwoli zbudować narrację, która stanie się bazą w nauczaniu o rozwoju lokalnej plastyki ołtarzowej okresu nowożytnego.