Wystawa “Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe Muzeum”

27 lipca – 31 sierpnia 2020

Obecnie zbiory Muzeum KUL obejmują ponad 2 tysiące obiektów: dokumentów, pamiątek historycznych, zabytków archeologicznych oraz dzieł sztuki. Z racji braku odpowiednich przestrzeni wystawienniczych w KUL zdecydowano się wytypować grupę blisko 200 najcenniejszych muzealiów do eksponowania na wystawach przygotowywanych we współpracy z innymi podmiotami. Część z pozostałych, które zostały w muzealnych magazynach głównie ze względu na zbyt duże rozmiary, teraz można oglądać na nowej wystawie Muzeum KUL – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe Muzeum. W dużej części są to nadnaturalnej wielkości nowożytne rzeźby ołtarzowe przekazane do zbiorów muzealnych KUL w 1956 r. z Centralnej Składnicy Muzealnej Ministerstwa Kultury i Sztuki w Kozłówce. Ekspozycję uzupełnia malarstwo religijne i rodzajowe.