KUL w Sezonie Lublin

KUL zaprasza na wspólne świętowanie swoich setnych urodzin!
Fundacja Rozwoju KUL wraz z Muzeum KUL przygotowała cykl  tematycznych spotkań łączących historię powstania uczelni ze współczesnością pt. KUL jako równolatek Niepodległej.

Zapraszamy na swoistą podróż w czasie pt.: Kuchnia lubelskich żaków, czyli podróż historyczno-gastronomiczna (28 kwietnia, 29 kwietnia). Podczas prezentacji przytoczone zostaną wspomnienia dawnych studentów i pracowników KUL dotyczące stołówki,  serwowanych dań, problemów z zaopatrzeniem itp. Później zaprosimy Państwa do obejrzenia wystawy malarstwa i rzeźby prezentowanej w Muzeum KUL… gdyż muzeum mieści się dokładnie w tym miejscu co niegdyś kultowa stołówka! Na zakończenie odbędzie się degustacja potraw z okresu PRL-u.

Dla uczestników „Sezonu Lublin” zaplanowano również trzy rodzaje warsztatów (kaligrafia, decoupage, makiety architektoniczne):  Z archiwum Uniwersytetu – spotkanie tematyczne i warsztaty kaligrafii  (27, 30 kwietnia oraz 2 maja),  Epoka dwudziestolecia międzywojennego – spotkanie tematyczne i warsztaty decoupage  (28 kwietnia, 1 maja), Historyczne przestrzenie KUL – prelekcja i warsztaty budowania makiet (5, 6 maja).
Na początku wszystkich proponowanych zajęć uczestnicy przeniosą się do Lublina z roku 1918 i czasów powstania Uniwersytetu, poznają charakter i niepowtarzalny klimat 20-lecia międzywojennego, a później przejdą do czynnego udziału w zajęciach. Każdy uczestnik warsztatów wykona swoją własną pracę,  którą będzie mógł zabrać ze sobą.
Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały potrzebne do zajęć. W czasie spotkań przewidziano również quizy z nagrodami.

Zapisy: http://www.sezon.lublin.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *