Muzeum KUL otrzymało kolejną dotację na konserwację zabytków

Matka Boża z Dzieciątkiem, pracownia śląska; ok. 1500; dar Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej z 1956 r.

Miło nam poinformować, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotację Muzeum KUL w ramach programu Wspieranie działań muzealnych, na zadanie „Konserwacja wybranych muzealiów na potrzeby nowej stałej ekspozycji Muzeum KUL” (jeden z najwyżej ocenionych wniosków).

Celem obecnego zadania będzie konserwacja pięciu zabytkowych obiektów ze zbiorów Muzeum KUL: trzech gotyckich rzeźb śląskich, jednej ludowej o nieokreślonej proweniencji, powstałej w okresie nowożytnym oraz XVIII-wiecznego krucyfiksu –luksusowej pamiątki z pielgrzymki do Ziemi Świętej. O wyborze artefaktów zadecydowały wartości artystyczne, historyczne i edukacyjne. Wytypowane obiekty zajmą ważne miejsce w nowej stałej ekspozycji Muzeum KUL.