NOC KULTURY w MUZEUM KUL

Zapraszamy w sobotę,
2 czerwca,
w godz. 19.00-23.30.
Uwaga! w dn. 31.05-01.06 muzeum nieczynne.

W ramach lubelskiej Nocy Kultury udostępniamy wystawy:

fot. Violetta Khviatskovich

PRAKTYCZNE PIĘKNO. KUL WEDŁUG MARII CHOMENTOWSKIEJ
Wystawa przypomina jedną z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli Instytutu Wzornictwa Przemysłowego” – polskiego funkcjonalizmu – Marię Chomentowską (1924-2013). Co ciekawe, to właśnie na KUL-u powstało największe jej dzieło – aranżacje niemal wszystkich ogólnodostępnych przestrzeni Gmachu Głównego KUL. Na wystawie znajdziemy oryginalne meble ze wszystkich okresów jej twórczości, a także bogaty materiał ilustracyjny i archiwalny, w tym nieznane dotąd projekty domów i wnętrz kościołów.
Ekspozycja dostępna w przestrzeniach Gmachu Głównego KUL.
Oprowadzanie kuratorskie, czyli nocne zwiedzanie KUL – godz. 19.00 oraz 21.00.

E. Zak, Popiersie dziewczyny, ok. 1913, tempera, gwasz;

BOZNAŃSKA, WYCZÓŁKOWSKI, DUNIKOWSKI I INNI. KOLEKCJA MISTRZÓW KRZYSZTOFA MUSIAŁA
Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac ponad czterdziestu wybitnych artystów polskich przełomu XIX i XX wieku.  Dzieła malarstwa i rzeźby odzwierciedlają różnorodność i bogactwo sztuki polskiej tego okresu.
Wystawa dostępna w Muzeum KUL.