Prelekcja dr. Krzysztofa Przylickiego na wystawie „Odzyskany blask. Barokowe rzeźby ołtarzowe ze zbiorów Muzeum KUL, odsłona trzecia”

7 grudnia 2021 r. odbyła się prelekcja dr. Krzysztofa Przylickiego, dyrektora Muzeum KUL. Wykład dotyczący historii rzeźb oraz efektów prac konserwatorsko-restauratorskich towarzyszył wystawie „Odzyskany blask. Barokowe rzeźby ołtarzowe ze zbiorów Muzeum KUL, odsłona trzecia”.

W listopadzie br. zakończyły się prace konserwatorskie przy osiemnastu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL, dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, zadanie: „Konserwacja nowożytnych rzeźb sakralnych ze zbiorów Muzeum KUL. Etap III, ostatni – rzeźby ołtarzowe”.

Zapraszamy do obejrzenia prelekcji.