Wystawa w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze ponownie otwarta!

Pragniemy poinformować, że od 1 lutego 2021 roku Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zostało ponownie otwarte dla zwiedzających. Obecnie prezentowana jest tam wystawa ze zbiorów Muzeum KUL – Kierunek Sztuka. Malarstwo europejskie XVI-XIX w.

Na wystawie eksponowane są cenne przykłady malarstwa zachodnioeuropejskiego, m.in. wysokiej klasy obraz “Ecce Homo” niderlandzkiego naśladowcy Juana de Flandes (1460-1519), „Wysokogórski pejzaż z Lotem i jego córkami” flamandzkiego manierysty Martena van Valckenborcha (1535-1612), „Kordegarda małp” nieznanego z nazwiska artysty z kręgu Davida Teniersa mł. (1610-1690), a także portrety Leona Michała Radziwiłła (1722-1751) i jego małżonki Anny Ludwiki z Mycielskich znakomitego niemieckiego portrecisty polskiego pochodzenia Christopha Friedricha Reinholda Lisiewskiego (1725-1794).