Nowosielski z Muzeum KUL na ekspozycji w Muzeum Lubelskim

Obraz Jerzego Nowosielskiego “Chrystus Pantokrator” z Muzeum KUL, już po konserwacji!

Miło nam poinformować, że od października br., w Muzeum Lubelskim prezentację  obrazów Jerzego Nowosielskiego wypożyczonych z Muzeum KUL, uzupełni obraz „Chrystusa Pantokratora”.

Dzięki owocnej współpracy Muzeum Lubelskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, dzieło to zostało poddane konserwacji . To właśnie pod wizerunkiem Chrystusa, w Pracowni Konserwacji Muzeum Lubelskiego, dokonano nie tak dawno odkrycia innego dzieła mistrza – wizerunku św. Pawła.  Obecnie, po konserwacji  wykonanej przez panią Izabelę Jarosławską, obraz  „Chrystusa Pantokratora” (datowany na przełom lat 50. i 60. XX w.) dołączy na ekspozycji do obrazów „Świętego Pawła”, „Przemienienia na Górze Tabor” (1957 r.) i „Matki Bożej Orantki” (1961 r.).

J. Nowosielski, Chrystus Pantokrator fot. Piotr Maciuk/Muzeum Lubelskie

Obrazy będzie można oglądać w Muzeum Lubelskim do połowy 2018 roku. W przyszłości znajdą się na stałej ekspozycji malarstwa polskiego w Muzeum KUL.